28 Şubat 2014 Cuma

MHP'den Ermeni Adaylar haberine tepkim


ensonhaber.com isimli yandaş haber sitesinin attığı başlık şu şekilde ;

"MHP Bakırköyde iki Ermeni aday gösterdi"

Sanki MHP insan düşmanı veya etnik köken düşmanı gibi göstermeye çalışan bir başlıkla ne yapmaya çalışıyor acaba bu yalama ve yandaş internet sitesi? MHP düşmanlığı başbakandan sonra yandaş ve yalamalarındada görülmeye başladı Milliyetçi Hareket Partisinin  yükselişini her türlü kötü söylemlerle kapamaya çalışabileceğini sanan yalaka haberciler böyle başlık atabiliyor ve başbakanın ağzı ile konuşabiliyor..


Haberin devamı şı şekilde ;

'TÜRKİYE HAKKINDA OLUMLU KONUŞUYORUM'

Marmara Üniversitesi’nde diş hekimliği okuduğunu, bir süre üniversite hocalığı yapıp ticaretle uğraştığını söyleyen Yeramyan, şu an diş hekimliği yapıyor. İlk eşinin bir hakim kızı, ikinci eşinin bir albay kızı olduğunu dile getiren Yeramyan, “Ermenice okuyamam ama çok iyi konuşurum. Annem Rum’du, o yüzden Yunancayı da çok iyi bilirim. Ermenistan’a hiç gitmedim, fırsatım olmadı. Yunanistan’a gittiğimde ise Türkiye hakkında olumlu konuşurum” diyor.

'İNANÇLI BİR İNSANIM, HER PAZAR KİLİSYE GİDERİM'

Yeremyan,  “İnançlı bir insanım, her Pazar kiliseye gider, duamı ederim. Türkiye’de yaşıyoruz ülkemizi sevmemiz lazım, dinimiz ayrı memleketimiz aynı” görüşünde. Hiç tepki gösteren olmadı. Gençken milliyetçiydim. Talebe olaylarında, Kıbrıs olaylarında, her hafta Beyazıt’tan Taksime kadar 2-3 bin kişi yürüdük. 30 yıllık arkadaşım ve belediye başkan adayımız Mustafa Turan, politikaya atılınca beni de yanında istedi. Ben MHP’den hiçbir kötülük görmedim, zamanında bazı kötü şeyler, savaşlar olmuş ama biz bugüne ve daha ileriye bakacağız. Millet aya gidiyor, biz hâlâ dinle, ırkla uğraşıyoruz. Bu memlekette yaşıyorsak bu memleketi sevmemiz lazım, biz Atatürk ’ün evlatlarıyız. Bizi bugünlere getiren Atatürk’tür, Atatürk olmasa biz buralarda olmazdık, nerede olurduk onu da bilemem. MHP’yi cemaatime daha yakın olarak gördüm. Ben 1915’te yaşananları tarihçilere bırakıyorum, onlar karar versin. Bu bizim işimiz değil, karar vermeye yetkimiz yok. Biz bugüne ve ileriye bakıyoruz. Tarihçiler 1915’i bildikleri ya da bilmedikleri gibi halletsinler. Ben bir yorumda bulunmak istemiyorum.” ifadelerini kullandı.

'MERAL AKŞENER BANA KIZIM DİYOR'

MHP’nin diğer adayı Elmas Giragos ise Amasya doğumlu ama Bakırköy’de büyümüş. Giragos ise; “Kiliseye giderim, Allah’ımı bilirim. Ben Ermeniyim asla özümü saklamam. Türk vatandaşıyım ama ırkım Ermeni. Vatanımı bayrağımı seviyorum ve Türkiye’de yaşamaktan, Atatürk’ün çocuğu olmaktan gurur duyuyorum. Bakırköy’de sevildiğime inanıyorum. Arkadaşlarım politikaya girmem için çok ısrar etti, ben de tamam dedim. Meral (Akşener) Hanım, çok dürüst ve net bir insan olduğu için seviyorum kendisini. Meclis’i nasıl yönettiğini görüyorsunuz. Meral Hanım bayramlarımızda kiliselerimizi ziyaret eder, oturur sohbet ederiz, seviyorum onu. Bana ‘kızım’ diye hitap etti son buluşmamızda. Ben MHP’nin kötü bir parti olarak algılanmasını istemiyorum. MHP, vatanını seven, farklılıklara saygı gösteren bir parti. Dışarıdan gözüktüğü gibi değil. MHP ırkçı değil, Türk kültürünün milliyetçisi bir parti. Vatanına sahip çıkan, tek bayrak altında toplanmak isteyen herkesin partisi.” dedi.

ÖCALAN YORUMU

  Akşener’in, PKK lideri Abdullah Öcalan için “Ermeni dölü” sözü hatırlatılınca Giragos,“Terörden kaynaklı böyle demiş olabilir, kendisi eski içişleri bakanı aynı zamanda. Kardeşi şehit olduğu için duygusallıktan dolayı böyle demiş olabilir. Kadınlar daha hassas oluyorlar” diyor.


0 yorum:

Yorum Gönder

Lütfen Bu Yazı Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazınız