22 Nisan 2012 Pazar

Bizde gevreğe gevrek denir , simit yüzme bilmeyenler içindir. Çiğdeme çiğdem denir , çekirdek karpuzun içindedir. Domata domat denir , domates bir ispanyol hanımefendisidir

Mavi İzmir Tsirtleri Sadece İzmiri Değil Tüm Egeyi Kapsamış Güzelde Olmuş
Mavi Jeans 2012 Yaz İzmir Tshirt ModelleriMavi Jeans 2012 Yaz İzmir Tişört ModelleriMavi Jeans 2012 Yaz İzmir Tişört ModelleriMavi İzmir Tshirt ModelleriMavi 2012 İzmir Tshirt ModelleriMavi 2012 İzmir Tshirt Modelleri


Yepyeni tasarımlarla genişleyen ve fenomene dönüşen Mavi İstanbul Tişörtleri’nden sonra, artık İzmirli’lerin de kendilerine özel bir tişört koleksiyonu var..
5’i kız ve 4’ü erkek olmak üzere 9 modelden oluşan Mavi İzmir Koleksiyonu’nda; kızlar için ağırlıklı olarak kırmızı ve pembe tonları, erkekler içinse, beyaz, koyu gri ve lacivert renkler kullanıldı.

Mavi İzmir Koleksiyonu’nda; Egeye özgü 
“gevrek”, “kumru”, “domat” ve “çiğdem” gibi günlük hayata dair kavramlar espirili bir dille tasarımlara yansıyor.“Çupraya çupra denir, çipura rakısız rokasız yenendir”, ”Çiğdeme çiğdem denir, çekirdek karpuzun içindedir”, “Domata domat denir, domates bir ispanyol hanımefendisidir”, “Gevreğe gevrek denir, simit yüzmeyi bilmeyenler içindir”, “Kumruya kumru denir, kanatları peynirdendir” gibi söylemlerin kullanıldığı tişörtlerde, İzmir’lilerin günlük hayattaki terimleri kendine has tarzlarıyla lokalize etmelerine dair örnekler sergilenmekte. İzmirli’lerin heyecanla beklediği koleksiyon İzmir, İstanbul, Aydın, Bodrum ve Denizli’de toplam 45 Mavi mağazasında satışa sunuluyor.

0 yorum:

Yorum Gönder

Lütfen Bu Yazı Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazınız