22 Haziran 2012 Cuma

Minik Messi Emre Demir


Adaşıma bak sen :)Mersin'de 1. Amatör Küme futbol kulüplerinden Kuvayi Milliye'nin minik takımında oynayan 8 yaşındaki Emre Demir, Kayserispor'a transfer oldu.Minik Messi ailesini kurtardı! (Video)

10 numaralı formayı giyen ve sol ayağını iyi kullanan minik Emre Demir'in yeteneğini yansıtan klibin internetteki paylaşım sitelerinde yayınlanması hayatının akışını değiştirdi. Stiliyle Barcelona'nın Arjantinli yıldızı Lionel Messi'ye benzetilen Emre Demir'in babası 27 yaşındaki Hayrettin Demir, Kayserispor yöneticileriyle görüşmesinde dayalı döşeli evde oturma ve iş karşılığında oğlunun 5 yıllığına sarı-kırmızılı formayı giymesi için imzayı attı.
5 çocuğundan 4.'sü olan Emre ile gurur duyduğunu söyleyen Hayrettin Demir, "Emre'yi sanal alemde izleyenler gözlerine inanamıyor. Stiliyle Messi'ye benzetilen oğlumu gören Kayserispor yöneticileri bizimle anlaşma yaptı. Bu yaşta hem kendisini, hem bizi yoksulluktan kurtardı. Gelecekte çok büyük bir futbolcu olacağına inanıyorum" dedi.
"HEDEFİM MİLLİ TAKIM"
Sahada adeta bir top cambazı olan ve öğrenimini sürdürdüğü Mimar Sinan İlköğretim Okulu'nda da saçını uzatmasına özel izin verilen Emre Demir, gittiği her yerde büyük ilgi görüyor. Sokağa çıktığında arkadaşları tarafından etrafı çevrilen, mahalle sakinlerinin de çok sevdiği Emre, hedefinin çok büyük olduğunu dile getirerek şöyle dedi: "Futbolu çok seviyorum. Hedefim Milli Takım'da oynamak. Beni 'Messi', 'Alex' diye çağırıyorlar. Böyle çağırmaları hoşuma gidiyor. İyi bir futbolcu olacağım. Sokakta çok futbol oynadım. Babam beni teke tek oynattı. Çalım atmayı öğrendim. Şimdi Kayserispor'a gidiyorum. Futbolda iyi bir yere geleceğime inanıyorum."
ANTRENÖR İZZET KIZGIN: "EMRE'DE MADEN VAR"
Emre'nin 2 yıldır devam ettiği Kuvayi Milliye'nin Antrenörü İzzet Kızgın ise şunları söyledi: "Emre büyük bir yetenek. Daha önce de ağabeyi Emrah'ı yetiştirdim. Babası 'Benim küçük oğlan da iyi' dedi. Bende 'Getir bir görelim' dedim. Getirdi, izledim, 'Bunda maden var' dedim. 2 yıldır çalıştırıyorum. Emre'nin çok yetenekli olduğuna inanıyorum. 13 yıldır antrenörlük yapıyorum. Madeni bulduğum zaman hemen keşfederim. Emre'ye inanıyorum, birçok büyük kulüpte oynayacak ve A Milli Takım Forması'nı da giyecek."

0 yorum:

Yorum Gönder

Lütfen Bu Yazı Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazınız